15-ті роковини Смоленської катастрофи: усі версії слідства.


Катастрофа біля Смоленська: 15 років трагедії
10 квітня 2010 року сталася авіакатастрофа біля Смоленська, в результаті якої загинула польська делегація під керівництвом президента Леха Качинського. Літак Ту-154М, який летів із Варшави до Смоленська, врізався у землю під час спроби посадки, забравши життя 96 осіб, включаючи вище керівництво Польщі та громадських діячів.
Згідно з російською версією, причиною катастрофи були погодні умови та сильна туманність. Однак, існує інформація, що в той час інші літаки успішно приземлилися, і туману над злітно-посадковою смугою не було. Висновок польської урядової комісії та Міждержавного авіаційного комітету про помилку екіпажу був скасований після зміни влади в Польщі. У 2020 році парламентська комісія Польщі встановила можливість наявності двох вибухів на борту президентського літака та знайшла сліди трьох видів вибухових речовин на уламках літака.
У вересні 2020 року речниця Генеральної прокуратури Польщі повідомила імена авіадиспетчерів, яких підозрюють у причетності до катастрофи, та подала клопотання про їхній арешт. У квітні 2022 року польський підкомітет з повторного розслідування авіакатастрофи заявив, що безпосередньою причиною катастрофи був вибух у лівому крилі літака. Було пред'явлено звинувачення 43 російським судмедекспертам, яких підозрюють у порушеннях при розтині тіл жертв, та подано клопотання про їхній арешт.
Польська делегація летіла до Катині, щоб вшанувати пам'ять полонених польських офіцерів, яких розстріляла НКВС. Президент Лех Качинські мав виступити з промовою під час пам'ятних заходів на кладовищі. Катастрофа сталася у самому день, коли Польща вшановувала 70-річчя цієї трагедії.
У січні 2022 року Польща розпочала офіційне розслідування авіакатастрофи.
Читайте також
- Синоптикиня розповіла, коли в Україну прийде потепління
- Інфляція, скорочення виробництва і зупинка підприємств – ЗМІ описали наслідки підвищення тарифів «Укрзалізниці»
- Росія готується до війни з НАТО? На кордоні стало більше військової інфраструктури
- Лукашенко передав Папі Римському подарунок з проросійського монастиря
- Пішов на фронт разом із сином у перші дні війни. Згадаймо Володимира Чорнопищука
- У бою проти окупантів загинув білоруський доброволець