Арктичні моря можуть повністю звільнитися від льоду до літа 2027 року.


Арктика може розтанути раніше, ніж передбачалося - науковці
За даними вчених з США та Швеції, морські льоди в Арктиці можуть повністю розтанути раніше, ніж передбачалося. Замість 2030-х років, нові дослідження показують, що це може статися вже через дев'ять років - після 2023 року або, можливо, навіть у 2027 році.
Очікується, що серія екстремальних погодних явищ, таких як надзвичайно тепла осінь, арктична зима і весна, заважатимуть формуванню льоду і спричинять розтанування 2 млн квадратних кілометрів морського льоду протягом короткого періоду часу. Це може призвести до першого дня без льоду наприкінці літа.
Розтанування морського льоду в Арктиці матиме серйозні наслідки для регіону та всього світу. Морський лід відіграє важливу роль у збереженні стабільної температури в Арктиці, але зменшення його обсягу призведе до збільшення поглинання тепла океаном, що приведе до підвищення температури в Арктиці і по всьому світу. Крім того, це може вплинути на вітропотік та морські течії, спричиняючи екстремальні погодні явища.
Однак дослідники зазначають, що зменшення парникових газів може сповільнити процес розтанування. Тому проблему можна було б вирішити шляхом прийняття заходів для зменшення забруднення та зміни клімату.
США занепокоєні активністю Росії та Китаю в Арктиці. Вони спостерігають за співпрацею цих країн та їх військовою активністю в регіоні.
Читайте також
- Разова допомога для осіб з інвалідністю — що змінилось у липні
- Допомога на пенсії — які пільги матимуть українки 60+ в серпні
- Людські чесноти, що формують долю — які найважливіші
- Надбавки для пенсіонерів у серпні — кому доплатять понад 1500 грн
- Спека, дощ та грози — яку погоду очікувати в регіонах України
- Пенсії в Україні — кому виплачують мінімально 3,76 тис. грн