Азійські НПЗ скорочують виробництво через значні витрати на нафту.


Вартість фізичних вантажів сирої нафти значно зросла через те, що Китай та Індія замінили російські потоки. Це змусило нафтопереробників в Азії розглянути можливість зниження тарифів.
Оманська нафта і Murban в Абу-Дабі показують вплив санкцій США на росію на світовому енергетичному ринку. Це негативно вплинуло на нафтопереробників, знижуючи їхні маржі, які в деяких випадках стали негативними.
Комерційні нафтопереробники, що експортують свою продукцію через невеликі внутрішні ринки, найбільше постраждали від зростання цін. Багато з них отримують свої поставки базуючись на нафті Саудівської Аравії, оцінюючи її за показниками оманської нафти, а також за допомогою закупівель з Близького Сходу і інших країн.
Санкції США також збільшили витрати нафтопереробників на вантажні перевезення. Деякі з них вже зупинили закупівлю додаткових вантажів і розглядають можливість скорочення постачань або тимчасового закриття.
Рентабельність нафтопереробників зменшилася до мінімальних втрат. Валова маржа нафтоперероблення в Сингапурі скоротилася до мінус 65 центів з початкових $3,75 за барель, за даними S&P Global Commodity Insights.
Близькосхідна нафта, яка є основним сортом для Китаю та Індії, зазнала найбільшого зростання цін у зв'язку з заміною російських потоків. Запит на постачання з Атлантичного басейну також залишається.
Читайте також
- Атака Росії на Україну продовжується: у багатьох містах лунають вибухи
- Розвідка США розкрила цілі Путіна у війні з Україною
- Лінія фронту станом на 23 травня 2025. Зведення Генштабу
- Європа знайшла спосіб озброїти Україну навіть без допомоги США
- У результаті обміну полоненими додому повернулися 27 захисників Маріуполя
- Росія атакувала Київ дронами та ракетами: є руйнування та постраждалі