Експерти назвали три сценарії змін цін на пальне в Україні.


Експерти стверджують, що головним фактором, який стримує зростання цін на пальне в Україні, є конкуренція між АЗС. Мережі знижують свою прибутковість та пропонують знижки для покупців. Нові гравці на ринку забезпечують постійний перевищення пропозиції, активно працюючи при зменшенні своїх доходів до 5-10 доларів за тонну. Консультант компанії "А-95" прогнозує, що АЗС скоріше знизять свої прибутки, ніж підвищать ціни, через зменшення попиту з боку аграріїв. Конкурентна боротьба на ринку змушує АЗС знижувати свою прибутковість.
Знижки на пальне, які регулярно пропонують мережі АЗС у вихідні, свідчать про наявність подушки безпеки в цих компаніях.
Глобальна ситуація на ринку нафти та можливі санкції проти російських постачальників нафти або зміна попиту з боку Індії та Китаю можуть суттєво вплинути на вартість нафти і ціни на пальне в Україні. Мобілізація військовозобов'язаних і відсутність активних поїздок громадян також сприяють стримуванню попиту на пальне. Однак, попит на нафту з боку Китаю та зміна виробничих планів Саудівської Аравії можуть призвести до коливань цін. Національний банк попереджає про можливе підвищення цін на пальне в найближчому майбутньому.
Читайте також
- Є 4 дні: Умєров передав Росії український документ про припинення вогню
- Нові правила НСЗУ: які направлення більше не може виписати сімейний лікар
- В Україні змінили тарифні розряди для педагогів: кого торкнеться
- Посол розкрив глобальні плани ЄС щодо українських біженців: ключове рішення вже близько
- Українцям показали, як відрізняються ціни на бензин, дизель та автогаз на Київщині та Одещині: де заправитися дешевше
- Vodafone, Київстар чи lifecell: українці масово переносять свої мобільні номери