Напруженість в Арктиці: Росія розпалює конфлікт довкола архіпелагу Шпіцберген.


Українські військові експерти вважають, що Росія має намір розширити свій вплив на норвезький архіпелаг Шпіцберген, який є стратегічно важливим. Вони зазначають, що Росія використовує провокації та агресивну риторику для досягнення своїх цілей.
Після початку конфлікту в Україні Шпіцберген, який є частиною Норвегії та підпадає під дію статті 5 НАТО, став особливо цікавим для Росії. На архіпелазі проживають російські шахтарі, а також знаходяться стратегічні підводні човни російського Північного флоту.
Росія проти мілітаризації Шпіцбергена
На початку минулого тижня Росія публічно висловила незадоволення щодо планів Норвегії щодо мілітаризації архіпелагу. Російське МЗС вважає, що Шпіцберген стає об'єктом військово-політичного планування Норвегії з участю США та НАТО.
Норвегія звинувачується Росією у порушенні договору про Шпіцберген та використанні архіпелагу військовим способом. Варто зауважити, що Шпіцберген не є демілітаризованим, хоча його неможливо використовувати для здійснення військових операцій.
Цікаві факти про Шпіцберген
Українські політологи стверджують, що Росія може збільшити свій вплив на Шпіцберген. Цей архіпелаг, хоч і належить території Норвегії, є міжнародною зоною, де можуть проживати громадяни різних країн. Наразі там проживають лише російські громадяни.
Шпіцберген має важливе геополітичне значення, оскільки російському Північному флоту потрібно проходити поряд з ним, щоб потрапити в Атлантичний океан. У разі війни НАТО шлях буде заблоковано, і Росія не зможе випустити свої підводні човни та плавзасоби.
Аналітики наголошують, що заяви Росії щодо Шпіцбергена можуть стати причиною подальших конфронтацій між Росією та НАТО в регіоні Крайнього Півночі.
Читайте також
- 800 тисяч російських військових можуть одержати "нові накази" після перемир'я в Україні, – BILD
- Між Китаєм і США: як країни Перської затоки можуть змінити баланс сил у сфері ШІ
- Bloomberg розкрив очікування Путіна від переговорів із Трампом
- Покровський напрямок: у 59 бригаді нагально змінили комбрига - ЗМІ
- "Нейтралітет не означає байдужість": Австрія може долучитися до миротворчої місії в Україні
- В Україні зареєстровано понад 167 тисяч воєнних злочинів росіян - Лубінець