«Самі винні». Відомий телеведучий пояснив, чому журналістів вигнали з Ради.


Доступ журналістів до Верховної Ради обмежено протягом п'яти років
Протягом вже п'яти років журналісти не можуть бути в кулуарах Верховної Ради. Це спочатку сталося через пандемію, а потім через війну. Виконавчий продюсер "Суспільного" Юрій Макаров назвав цю ситуацію ненормальною.
«Ненормальна ситуація. Але й робота журналістів у ложі преси також не завжди була етичною. Підглядати за смартфонами депутатів, за їхніми коханками та листуваннями – перепрошую, але це якесь лакейство…», - зазначив Макаров.
Журналіст пояснив, що саме неетична поведінка представників ЗМІ у Раді призвела до цієї ситуації. Він нагадав, як журналісти фотографували, як депутати обирають собі співробітниць, заохочуючи задуматися, чи потрібні такі журналісти суспільству.
Доступ обмежено з 2020 року
У 2020 році, через пандемію коронавірусу, журналістам було закрито доступ до Верховної Ради. Після півтора років заборону частково скасували, але повний доступ так і не відновили. З початком війни з Росією у 2022 році доступ до Ради для ЗМІ було повністю заборонено.
На даний момент, журналісти можуть потрапляти до Верховної Ради лише за попереднім узгодженням на засідання комітетів та тимчасових комісій. Це пов'язано з питаннями безпеки, включаючи обмежену кількість місць у сховищах. Раніше акредитацію отримали кілька тисяч журналістів, але після війни ця кількість значно зменшилася.
Читайте також
- Масштабний збій зв'язку в Іспанії: недоступні навіть лінії екстрених служб
- Країни ВООЗ ухвалили документ щодо боротьби з пандеміями
- Адміністрація Трампа визнала тарифний провал: американці платитимуть більше
- Боронив Україну від окупантів на Донеччині. Згадаймо Володимира Сененька
- Злочинці масово викрадають власників криптовалютних компаній – WSJ
- Навколо Чорнобиля можуть з’явитися малі атомні реактори