Соціолог оцінив шанси на повернення українських біженців.


Чи повернуться українські біженці після закінчення війни?
Директор Соціологічної групи "Рейтинг" Олексій Антипович розповів, що українські біженці, які виїхали за кордон, вже облаштували своє життя там. Тож, за його словами, у разі скасування воєнного стану, кількість тих, хто повернеться, буде збалансованою.
"Бо ти звертаєшся до середньостатистичного біженця за кордоном: ти хочеш повернутися в Україну? "Так, звичайно". А як ти оцінюєш шанси, що ти повернешся, за яких умов? І тоді як дослідник починаєш копатися й розумієш, що людина вже настільки зав’язла в нових обставинах, нових реаліях свого життя, що про повернення вже не так однозначно йдеться. Щоб не сказати — зовсім не йдеться",
За даними соціолога, більшість біженців походять зі сходу та півдня України, а саме: Донецької, Луганської, Херсонської, Миколаївської, Дніпропетровської, Запорізької та Харківської областей. Антипович упевнений, що виїхавши за кордон, люди вже адаптувалися до нового життя, тож не всі захочуть повертатися на батьківщину.
"Хіба львів’яни не виїжджали? Або жителі Ужгорода, Чернівців, Тернополя, Франківська? Теж багато поїхали. Чому вони не повертаються? Бо там краще. Бо їм там уже добре"
Соціолог також зазначив, що ставлення біженців до України та української влади може бути навіть кращим, а колишній географічний відстань може зробити його ще теплішим: "У Німеччині краще, ніж у Польщі. А в США, я думаю, взагалі можна безмежно любити неньку-Україну".
Отже, навіть після завершення війни не всі українські біженці, які покинули країну, можуть бажати чи мати можливість повернутися, оскільки вони вже пристосувалися до нового життя за кордоном.
Читайте також
- Заробіток на монетах — які дві копійки принесуть до 10 000 грн
- Вже з 1 серпня — який важливий податок скасують для українців
- Мінімалка в Німеччині — коли та на скільки можуть підвищити
- У клієнтки ПриватБанку шахраї списали 76 тисяч — чи допоміг суд
- Кияни розповіли, чи купують євро за рекордним курсом
- Золота буде більше — як винахід вчених змінить видобуток ресурсу