Україна переходить на 230 вольт: як зміняться цифри у платіжках за світло.


Україна переходить на стандарт напруги 230 вольт з 1 липня 2025 року
Згідно з повідомленням від ДТЕК, з першого липня Україна перейде на новий стандарт напруги в розетках – 230 вольт, що замінить попередній стандарт 220 вольт. Чимало громадян висловлюють занепокоєння щодо можливого зростання витрат на електроенергію, але фахівці в енергетичній галузі їх заспокоюють, пояснюючи, що ціни за послуги залишаться на поточному рівні.
Спеціалісти наголошують, що миттєва напруга в електричній мережі – лише тиск, а не кількість спожитої енергії. Оптимальні параметри реле встановлюються на рівнях 207 і 253 вольти, ураховуючи допустимі коливання напруги від 200 до 240 вольт. Ця ініціатива спрямована на поліпшення стабільності роботи електромереж та забезпечення оптимального рівня енергопостачання для споживачів.
Що робити, якщо напруга постійно перевищує 240 В? Це не пов'язано з переходом на 230. Це локальна проблема, можливо, з трансформатором або лінією у вашому будинку. Зверніться через чат-бота свого оператора, опишіть можливі підключення, і ми розберемося. Якщо напруга в будинку постійно коливається – менше 200 або більше 240. Це в межах допустимої норми. Стандартом дозволено до 253 В. Просто встановіть реле. Нижній поріг на 207, верхній на 253. Якщо реле не спрацьовує, значить усе працює правильно
Важливо відзначити, що стабільність напруги на рівні 230 вольт розглядається як оптимальна для ефективної роботи електромереж і використання електроенергії. Ці зміни в енергетичній галузі спрямовані на створення умов для якісного та неперервного електропостачання в майбутньому.
Читайте також
- Заробіток на монетах — які дві копійки принесуть до 10 000 грн
- Вже з 1 серпня — який важливий податок скасують для українців
- Мінімалка в Німеччині — коли та на скільки можуть підвищити
- У клієнтки ПриватБанку шахраї списали 76 тисяч — чи допоміг суд
- Кияни розповіли, чи купують євро за рекордним курсом
- Золота буде більше — як винахід вчених змінить видобуток ресурсу