Вперше українські військові на протезах підкорили гору Кіліманджаро (фото).
03.02.2025
1496

Журналіст
Шосталь Олександр
03.02.2025
1496

Чотири українські військові та дівчина-військова, які перенесли ампутації і важкі поранення, досягли вершини гори Кіліманджаро, висота якої становить 5 895 метрів. Про це повідомило проєкт Second Wind.
«Вони це зробили! Вперше четверо українських військових після ампутацій і дівчина-військова після важких поранень зійшли на висоту 5 895 метрів, вершину Африки – Кіліманджаро. Це не просто підйом, це вихід за межі можливого. Доказ того, що після поранення чи ампутації життя не закінчується, – можна знайти своє друге дихання і зробити те, що, здавалося, ніколи не буде тобі під силу», – йдеться у повідомленні.
Сходження на Кіліманджаро є особливим, оскільки жоден український військовий з протезом нижньої кінцівки раніше не досягав вершини Кіліманджаро. Навіть у світі не було таких випадків, коли одночасно четверо військових на протезах та військова після поранень здійснили подібне групове сходження.
«І це все – не для рекордів, а заради тих, хто зараз бореться з травмами та сумнівами й не знає, чи зможе жити далі повним життям. Українські військові вкотре показали всьому світу: незламність – не просто слово. Це, перш за все, люди, які піднімаються навіть там, де інші здаються», – йдеться у повідомленні.
Також, ветеран 503-го окремого батальйону морської піхоти Іван Гаврилко та капітан Дмитро Резвой, майстер-кораблебудівник та океанський веслувальник, перетинають Атлантичний океан на веслах, збираючи кошти для реабілітації українських військових.
Читайте також
- «Мені соромно й боляче». Макаров розповів про свій стан після замаху
- Пожежі в будинках прем’єра Британії: усі три підозрювані з України
- Влада Чикаго планує конфіскувати будинок, у якому виріс Папа Римський – Bloomberg
- День народження Ґонґадзе. Вдова поділилася архівними фото та розповіла про номінантів премії
- У які країни краще не їхати влітку: застереження МЗС Німеччини
- У столичних закладах з'явилися «резерви» для військовополонених: що це означає